Duitsland (DE)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)12.284,112.242,412.483,611.193,811.713,311.825,212.133,012.245,213.056,211.484,5
Afdrachten (in miljoenen euro)20.136,320.501,221.710,022.215,320.509,923.772,623.127,126.213,829.376,229.143,0

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw6.522,36.566,9--------
Structurele acties4.597,24.388,3--------
Intern Beleid1.016,01.130,6--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie148,7156,6167,2168,2184,0193,4184,2180,5193,5206,0
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--5.177,44.340,74.755,64.607,85.024,25.172,86.134,5-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--6.905,76.606,46.679,76.939,86.836,96.802,26.636,0-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--233,378,493,984,387,789,792,1-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------4.666,4
Sustainable growth: natural resources---------6.150,4
Security and citizenship---------99,0
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------362,8

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen2.888,33.296,43.635,23.336,31.705,01.586,91.671,51.803,21.804,13.698,7
BNI-afdracht14.153,613.896,214.652,915.138,017.104,418.694,517.602,420.604,123.848,521.722,9
Traditionele eigen middelen2.724,42.927,93.126,83.337,02.945,93.064,53.456,03.393,63.251,13.327,1
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)370,1380,8295,2404,0-1.245,3426,7397,2413,0472,5394,3

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI0.50.50.50.40.50.50.50.50.50.4
Afdracht lidstaat als % BNI 0.90.90.90.90.80.90.9111

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)4.6-0.32-10.34.612.60.96.6-12
Afdrachten (in procenten)-0.51.85.92.3-7.715.9-2.713.312.1-0.8