Denemarken (DK)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)1.552,41.501,91.449,21.557,21.328,01.525,71.473,11.440,71.434,81.511,7
Afdrachten (in miljoenen euro)1.989,02.193,02.219,02.301,22.490,92.380,52.448,32.697,52.899,42.507,6

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw1.228,31.164,8--------
Structurele acties122,7124,9--------
Intern Beleid150,9163,8--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie50,448,347,647,248,852,550,950,149,851,6
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--224,3264,1203,4311,3321,5291,2323,8-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--1.168,81.234,91.062,91.148,91.088,11.084,61.046,7-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--8,511,012,913,012,614,914,5-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------365,3
Sustainable growth: natural resources---------1.078,1
Security and citizenship---------10,3
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------6,4

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen253,1301,6332,8322,3274,9256,9291,3292,9290,4279,5
BNI-afdracht1.290,01.399,51.394,81.421,41.600,21.709,81.704,61.963,63.253,01.743,4
Traditionele eigen middelen298,2323,3329,8343,6282,8306,8327,6306,4293,3294,2
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)147,8168,5161,7213,9333,0107,0124,9134,6162,7190,5

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI0.70.70.60.70.60.60.60.60.60.6
Afdracht lidstaat als % BNI 0.91111.1111.11.10.9

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-2.4-3.3-3.57.5-14.714.9-3.5-2.2-0.45.4
Afdrachten (in procenten)2.510.31.23.78.2-4.42.810.27.5-13.5