Griekenland (EL)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)5.596,36.833,78.429,18.514,05.434,05.748,76.536,96.352,97.213,67.095,0
Afdrachten (in miljoenen euro)1.801,61.834,13.019,92.327,92.424,82.310,11.903,01.804,51.906,41.949,8

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw2.755,73.071,2--------
Structurele acties2.652,03.590,5--------
Intern Beleid167,2148,0--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie21,424,029,234,638,041,737,738,341,137,5
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--4.736,44.918,02.483,62.748,63.551,63.448,04.476,9-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--3.644,43.444,72.875,62.916,52.894,72.813,22.651,1-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--19,1116,736,841,952,953,345,5-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------4.159,0
Sustainable growth: natural resources---------2.853,3
Security and citizenship---------38,4
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------6,9

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen286,1317,9697,9394,5328,3293,6278,6215,6204,2286,0
BNI-afdracht1.173,61.162,81.946,51.481,81.577,81.616,11.375,41.363,71.480,71.410,0
Traditionele eigen middelen199,6204,4229,6230,6190,8215,4141,0123,1112,3123,2
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)142,2149,0145,9221,0327,9185,0108,0102,1109,2130,6

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI2.93.33.93.82.42.63.13.344
Afdracht lidstaat als % BNI 0.90.91.411.110.90.911.1

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-3.622.123.31-36.25.813.7-2.813.6-1.7
Afdrachten (in procenten)3.41.864.7-22.94.2-4.7-17.6-5.25.62.3