Spanje (ES)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)14.823,612.883,012.795,912.093,811.614,213.190,513.599,014.257,213.752,211.538,5
Afdrachten (in miljoenen euro)9.474,99.799,79.838,29.966,111.169,910.095,411.046,310.746,511.368,711.111,0

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw6.432,06.681,4--------
Structurele acties7.973,75.767,0--------
Intern Beleid368,2375,3--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie49,759,467,875,877,688,685,289,394,997,2
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--5.728,14.878,44.833,36.010,56.331,27.355,06.636,1-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--6.973,47.083,36.611,77.038,37.092,46.722,16.901,6-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--26,756,391,753,190,290,9119,5-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------4.810,9
Sustainable growth: natural resources---------6.555,1
Security and citizenship---------75,3
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,0

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen1.616,61.668,71.722,81.655,01.527,9760,41.964,41.317,11.292,11.382,0
BNI-afdracht6.075,36.127,76.073,06.189,07.208,37.607,47.351,87.772,78.415,77.844,9
Traditionele eigen middelen1.097,81.197,91.290,11.189,71.001,81.158,11.170,21.084,9993,11.132,9
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)685,2805,4752,2932,51.431,9569,5560,0571,7667,8751,2

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI1.71.31.21.11.11.31.31.41.41.1
Afdracht lidstaat als % BNI 1.1110.91.111.111.11.1

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-9.4-13.1-0.7-5.5-413.63.14.8-3.5-16.1
Afdrachten (in procenten)133.40.41.312.1-9.69.4-2.75.8-2.3