Ierland (IE)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)2.493,62.461,82.156,72.051,61.378,02.065,61.639,52.013,21.874,31.563,1
Afdrachten (in miljoenen euro)1.442,51.482,01.586,41.576,61.533,61.394,31.338,71.439,21.731,21.650,6

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw1.821,51.736,4--------
Structurele acties531,4475,5--------
Intern Beleid100,9209,4--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie39,740,541,742,843,644,442,542,141,846,1
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--345,1309,7240,6280,4325,6306,3291,0-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--1.762,71.692,11.081,11.713,71.257,21.653,51.529,1-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--7,27,012,727,014,011,412,5-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------259,2
Sustainable growth: natural resources---------1.238,1
Security and citizenship---------19,8
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,0

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen229,7245,1276,4260,1201,4193,8193,5191,1202,2203,2
BNI-afdracht923,5914,1972,4974,9949,8952,9886,5978,41.234,21.111,3
Traditionele eigen middelen182,2202,3218,0201,1176,6185,6199,8203,5210,6225,6
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)107,0120,6119,5140,5205,962,058,966,284,2110,6

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI1.81.61.31.311.61.31.51.31
Afdracht lidstaat als % BNI 10.9111.11.11.11.11.21

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-11.4-1.3-12.4-4.9-32.849.9-20.622.8-6.9-16.6
Afdrachten (in procenten)15.42.77-0.6-2.7-9.1-47.520.3-4.7