Nederland (NL)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)2.093,52.190,41.916,42.267,01.849,52.146,12.064,32.123,62.264,12.014,4
Afdrachten (in miljoenen euro)5.947,16.131,56.302,86.668,73.337,05.613,65.868,96.080,26.552,18.372,7

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw1.268,31.220,1--------
Structurele acties411,6463,9--------
Intern Beleid348,2429,4--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie65,577,077,783,086,287,489,195,792,595,8
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--590,71.171,3688,5791,4885,8825,61.054,0-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--1.211,3963,61.013,01.119,9940,41.045,8954,1-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--36,849,161,8147,4149,0156,5163,5-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------780,0
Sustainable growth: natural resources---------974,6
Security and citizenship---------164,0
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,0

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen758,0887,1936,3910,6264,2202,3290,3257,3260,2818,6
BNI-afdracht3.649,73.497,13.400,33.643,03.990,14.217,14.215,34.500,75.074,55.490,0
Traditionele eigen middelen1.484,31.644,41.873,52.032,81.721,11.749,21.935,71.906,91.807,61.981,7
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)55,1102,992,682,3-2.638,3-555,1-572,4-584,8-590,282,4

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI0.40.40.30.40.30.40.30.40.40.3
Afdracht lidstaat als % BNI 1.21.11.11.10.61111.11.3

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-1.14.6-12.518.3-18.416-3.82.96.6-11
Afdrachten (in procenten)12.93.12.85.8-5068.24.53.67.827.8