Polen (PL)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)4.029,25.305,67.786,47.639,59.252,911.822,014.440,615.735,816.179,517.436,1
Afdrachten (in miljoenen euro)2.327,22.446,62.808,63.472,53.133,93.656,83.580,43.908,34.214,43.954,6

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw1.542,12.141,6--------
Structurele acties787,01.950,8--------
Intern Beleid210,6275,0--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie27,829,827,228,329,331,727,728,229,229,9
Toetredingshulp849,7394,0--------
Compensatie612,0514,30,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--4.331,34.749,26.210,77.965,99.867,410.681,010.848,4-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--3.114,32.658,02.858,73.690,34.293,04.918,45.157,3-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--86,580,0107,7106,4242,5106,2124,5-
De EU als mondiale partner--227,1123,946,627,810,12,020,113,3
Smart and inclusive growth---------12.215,1
Sustainable growth: natural resources---------5.069,2
Security and citizenship---------108,6
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,0

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen366,1414,9508,7562,9427,6518,3527,0543,9501,4445,1
BNI-afdracht1.495,71.563,41.745,52.157,62.031,02.629,72.493,62.781,93.083,22.785,0
Traditionele eigen middelen272,0272,0338,4450,6299,5317,8352,6382,9383,8428,2
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)193,4196,3215,9301,4375,9191,0207,2199,6245,9296,3

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI1.722.62.13.13.54.14.34.44.4
Afdracht lidstaat als % BNI 10.90.9111.111.11.11.1

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)48.131.746.8-1.921.127.822.292.87.8
Afdrachten (in procenten)77.65.114.823.6-9.816.7-2.19.27.8-6.2