Portugal (PT)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)3.880,63.634,83.904,44.116,63.724,14.378,84.715,36.788,96.162,84.943,0
Afdrachten (in miljoenen euro)1.527,01.378,41.460,41.465,71.636,71.847,91.734,41.765,51.793,01.747,9

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw896,5951,3--------
Structurele acties2.873,32.533,9--------
Intern Beleid91,4127,2--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie19,522,324,824,726,530,328,129,331,033,6
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--2.563,02.692,32.563,33.061,53.293,15.249,14.568,3-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--1.299,71.373,41.102,71.258,61.333,41.480,31.532,9-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--16,926,231,628,360,730,230,6-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------3.372,2
Sustainable growth: natural resources---------1.507,4
Security and citizenship---------29,8
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,0

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen283,7226,4269,4251,5227,7276,3299,3235,3225,6242,3
BNI-afdracht1.025,3909,4940,0940,01.077,51.348,81.207,21.318,11.347,41.270,3
Traditionele eigen middelen108,0117,8137,1134,0117,6134,2135,0119,5114,0111,0
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)110,0124,8113,9140,3213,988,692,992,6105,9124,3

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI2.62.32.42.52.32.62.94.23.82.9
Afdracht lidstaat als % BNI 10.90.90.911.11.11.11.11.1

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)-12.1-6.37.45.4-9.517.67.744-9.2-19.8
Afdrachten (in procenten)14.6-9.75.90.411.712.9-6.11.81.6-2.5