Verenigd Koninkrijk (UK)

Ontvangsten en afdrachten

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in miljoenen euro)8.670,48.294,27.422,97.309,96.247,16.745,66.570,06.933,96.308,36.984,7
Afdrachten (in miljoenen euro)12.157,112.380,613.429,010.113,910.111,614.659,413.825,216.177,517.068,414.072,3

Ontvangsten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
Landbouw4.347,24.307,8--------
Structurele acties3.442,03.021,4--------
Intern Beleid747,7829,3--------
Externe hulp0,00,0--------
Administratie133,4135,6140,5168,7126,1139,3128,6132,0128,1149,3
Toetredingshulp0,00,0--------
Compensatie0,00,00,00,00,0---0,00,0
Duurzame groei--3.006,23.134,42.320,72.600,92.399,22.549,32.106,9-
Instandhouding en beheer natuurlijke hulpbronnen--4.233,73.803,93.712,33.940,93.961,44.182,63.958,2-
Burgerschap, vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid--42,4202,988,064,680,970,0115,1-
De EU als mondiale partner--0,00,00,00,00,00,00,00,0
Smart and inclusive growth---------2.746,9
Sustainable growth: natural resources---------3.951,7
Security and citizenship---------136,6
Negative reserve---------0,0
Special instruments---------0,3

Afdrachten uitgesplitst per jaar (in miljoenen euro)

Post2005200620072008200920102011201220132014
BTW-middelen2.900,63.178,83.409,62.940,52.124,72.629,02.513,12.794,32.527,32.932,9
BNI-afdracht11.915,311.873,512.553,610.930,410.797,712.997,812.267,214.391,516.230,014.524,6
Traditionele eigen middelen2.526,82.550,52.657,02.500,12.232,02.513,52.551,82.716,32.558,82.730,7
Overige afdrachten (incl. correcties / kortingen lidstaten)-5.185,7-5.222,1-5.191,2-6.257,1-5.042,8-3.481,0-3.506,9-3.724,6-4.247,7-6.115,9

BNI

2005200620072008200920102011201220132014
EU-ontvangsten als % BNI0.50.40.40.40.40.40.40.40.30.3
Afdracht lidstaat als % BNI 0.70.60.60.50.60.90.80.90.90.6

Trend

2005200620072008200920102011201220132014
Ontvangsten (in procenten)21.6-4.3-10.5-1.5-14.58-2.65.5-9.0210.7
Afdrachten (in procenten)4.11.88.5-24.7045-5.7175.5-17.6